Kalendárik SVTS 2018 – vyhodnotenie

Srdečne vás pozdravujem!

V starom roku som za ústredie SVTS ešte dlžný zverejnenie autorov, ako aj vyhodnotenie hlasovania kalendárik 2018. Pretože už sa k vám určite dostala ročenka SVTS 2017 a s ňou aj kalendárik SVTS 2018, víťaza poznáte.

Tak pre poriadok. Vyhral Jano Krchnavý so záberom Breithorn. Blahoželáme!

Hlasujúci mali možnosť komentovať svoje hlasovanie. Pretože túto ponuku využil iba jeden hlasujúci, zaslúži si zverejnenie. Nie iba preto, že bol jediný, ale myslím, výstižne charakterizuje dôvod víťazstva záberu: „3“ … jednoznačne TOP: Je tam akcia, ľudia a vysoké hory. Teda to, čo je podstatou SVTS…, Dušan (Dudo) Lukáč

Víťaz bol už tradične vyhlásený na zimnom stretnutí na Chate pod Náružím, kde Jano osobne rozdal prvé exempláre kalendárikov účastníkom stretnutia. Ako zaujímavosť môžem uviesť. Keď som Janovi oznamoval víťazstvo, myslel že vyhral jeho záber č 12 Matterhorn, ten v súťaži favorizoval…, rozhodli sme ináč.

Do tohtoročnej súťaže sa zapojilo 9 z 10 fotografov, ktorých uvádzam v poradí, ako zábery poslali: Marian Rusinko, Ondro Budzák, Alžbeta Štofaňáková, Ján Kachlík, Dušan Kuchárik, Ján Krchnavý, Peter Pavlík, Marián Dekan, Viktor Kobrtek a Juraj Dlábik. Žiaľ, stala sa mi nepríjemná vec, pri záverečnom spracúvaní som zábery Mariana Rusinka do konečného výberu omylom nezaradil, za čo sa Ti Marian aj touto cestou ospravedlňujem.

Všetkým ktorí si dali prácu s výberom záberu a našli odvahu poslať – zverejniť ho ďakujeme. Na to, koľko našich členov fotí to nie je veľa o to viac si to vážime.

Hlasujúcich k počtu našich členov bolo málo. 23 riadne hlasujúcich a Bohuš zahlasoval verejne, priamo na stránke…, takže 24.

Z toho pomeru (24 hlasov na 18 záberov) vyplýva, že každý hlas na 1. miesto mal veľkú váhu. Tak aj hlasovanie dopadlo, keď Jana Krchnavého Breithorn získal 4 prvé miesta, ale v tesnom závese s 3 prvými miestami zaostali hneď 4 autori: Betka Štofaňáková záber 15, Peter Pavlík záber 4, Ondrej Budzák záber 1, Juraj Dlábik záber 10.

O tom, že autori mali pri výbere šťastnú ruku svedčí aj to, že každý záber si našiel svojho hlasujúceho obdivovateľa pri rozdelených celkovo 70 hlasov.

Tu si môžete znovu pozrieť už autorizované zábery aj s miestopisom, pokiaľ ho autor k záberu poslal.

Záverom chcem v mene ústredia ešte raz poďakovať autorom aj hlasujúcim. Okrem fotografovania a hlasovania to vnímame a vysoko si ceníme aj ako vašu snahu zapojiť sa do spolkového života – diania. Je to potrebné.

Všetko dobré v novom roku prajem.

Za ústredie SVTS Juraj Dlábik

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *