2. jarné tatranské stretnutie SVTS v Poľsku

from to
Aktuality Kluby PREVYK

Už druhý krát v májovom termíne, kedy naša strana Tatier dospáva svoj zimný spánok istený sezónnou uzáverou chodníkov, v ich Poľskej časti (kde je otvorenô celoročne), PREVYK, konkrétne Natália Šmídová zorganizovala stretnutie SVTS. Niet potom divu, že Tatry nás privítali v tradičných farbách Tatrana Prešov. Zelenej z našej a bielej z tej Poľskej strany. V piatok prichádzame z rôznych možných aj nemožných strán a smerov na Schronisko Górskie PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, ktoré bude našou základňou do nedele.

Po tom, ako sme sa v piatok zvítali, ubytovali a porozprávali kto s kým a kde bol, prišla sobota –  hlavný deň stretnutia, ktorý sme do sýtosti v dobrom počasí využili každý podľa svojich predstáv. Ani nebudem písať, kde sme všade sme boli, aby som nejatril rany tým, ktorí sa stretnutia nezúčastnili. Pozrite si pár záberov…, môžete hádať a hlavne banovať.

Večer pri Poľskej gastronómii, slušnom pive a ochutnávke minuloročnej úrody našich sadov  (v spratnej) koncentrovanej podobe, hovorili oči účastníkov jasnou rečou, bol to vydarený deň.

V nedeľu je to tradičný cieľ (opačný ako v piatok). Nejako sa šikovne prehupnúť cez hranicu a dostať sa v rozumnom čase domov. Je viac možností, z ktorých si každý vybral tú svoju.

Chcem v mene troch desiatok účastníkov – príjemnej spoločnosti, ktorá sa na stretnutí zišla z rôznych kútov Slovenska, Moravy a aj domáceho Barteka PREVYKU a hlavne Natálke vysloviť veľké ĎAKUJEME!

Teším sa opäť niekedy niekde na stretnutie a prajem krásne dni.

Juraj Dlábik

JDPX2887

Marmota dohibernovala...

Marmota dohibernovala…

Kázání na vrchole...

Kázání na vrcholu…

JDPX2946

JDPX2976

JDPX2974

JDPX2982

 

2 komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *