Letný kurz VHT a letný zdokonaľovací kurz VHT s VKT, 14 – 15.5. Kamenné vráta

from to
Scheduled Aktuality Pozvánky a Novinky VKT

Letný kurz VHT a letný zdokonaľovací kurz VHT ma „ Kamenných vrátach“ na rozhraní Považského Inovca a Strážovských vrchov.

Oznamujeme týmto všetkým záujemcom , že v dňoch 14 a 15.5. 2016 sa bude na „Kamenných vrátach „ konať letný kurz VHT a zdokonalovací letný kurz VHT .Lezecké steny „kamenné vráta „ sa nachádzajú v pomerne ľahko dostupnej krásnej lokalite neďaleko kúpeľného mesta Trenčianske Teplice a obci Omšenie. Na lezeckej stene „ Kamenné vráta“ je vyistených spolu 62 výstupových ciest od tých jednoduchých určených pre začiatočníkov a výcvik až po tie náročné pre kvalitných lezcov. Kurzu sa môžu zúčastniť tak členovia SVTS , ako aj nečlenovia SVTS t.j. všetci, ktorí majú záujem zdokonaliť si svoje poznanie o pôsobení na horách všeobecne. Člen SVTS obdrží známku o absolvovaní kurzu a nečlen obdrží „ Osvedčenie o absolvovaní letného kurzu“ s potvrdením.

Bližšie informácie:
Príchod na námestie a Reštauráciu s Pizzeriou v obci Omšenie v sobotu 14.5.2016 max. do 9,00 hod. Pri veľkom parkovisku i zastávka autobusov. Možnosť dopravy i autobusom s odchodom z Trenčína o 8,00 hod.

Teoretická časť kurzu sa bude konať v priestoroch miestnej „Pizzerii“. V odpoludňajších hod. Odchod na lezecké steny Kamenné vráta cca ½ hod. , kde sa bude pokračovať v praktickej časti kurzu/ zlaňovanie, lezenie na skale obtiažnosti 2 -3 stupňa UIAA, praktické ukážky záchrany vypadnutého lezca zo steny a pod. V nedeľu 15.5.2016 pokračovanie v praktickej časti kurzu.

Ukončenie kurzu v nedeľu cca do 14,00 hod.

Poplatky za kurz ako každý rok člen SVTS: 5 €, nečlen 10 € (platba priamo na kurze). Každý člen SVTS nech si prinesie členský preukaz.

Výstroj:
Stan pre dvojicu, karimatka, spacák, vhodná obuv, lezečky / vhodné tenisky/ na lezenie v skale, prilba, sedací a hrudný úväz, slučka na spájanie úväzov cca 1,7 m dlhá, HMS karabína, 2 ks zaisťovacie karabíny, zlaňovacia osma alebo reverso, 2 ks prusíky, slučky, lano pre ucelenú skupinu/ dvojicu/ kto nemá nevadí, stravu na dva dni. Je možnosť využitia ponuky rôznych druhov pizze a iných minutiek v miestnej „pizzerii“.

Záujem a prihlášky na dolu uvedené kontakty. Bližšie informácie budú každému záujemcovi oznámené osobne po tel. , alebo mailom. Bližšie info bude zaslané i tým, ktorí už prihlášky zaslali.

Na stretnutie s Vami sa tešia:
Jozef Opatovský, inštruktor VHT, kontakt: 0911 311 151,
Luboš Weber, inštruktor VHT, kontakt: 0905 608 102,
a ostatní inštruktori SVTS, ktorí spoločne povedú výcvik.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *