Zimné stretnutie SVTS 2001

Pri príležitosti 5-teho výročia založenia nášho spolku sme miesto stretnutia zvolili priamo na chate Červenec, ktorá sa teraz, po rozsiahlej rekonštrukcii nazýva Chata pod Náružím.

Chata nie je veľká, ale je útulná, osadená v krásnom prostredí s nádhernými výhľadmi. Voda sa nosí z blízkej studničky, svetlo sa zapaľuje zápalkou. To však iba dotvára romantiku miesta.

Cestu na chatu do výšky 1420 m sme si museli prešľapať v hlbokom snehu. Pri splne mesiaca sme čelovky takmer nepotrebovali. Gitary pri nesení trochu prekážali, ale zvládli sme to.
V noci bola teplota okolo mínus 10 stupňov. Priam ideálna pre postavenie stanov, čo polovica účastníkov i využila. Noc bola nádherná a ráno ako zo sna. Dole do výšky 1200 m inverzná oblačnosť a vrcholky okolitých kopcov ako ostrovy. V pohode sme okolo ôsmej hodiny vyrazili z chaty k vrcholu. Jožko Opatovský si prezieravo zobral snežnice a udáva smer a tempo prešľapávačom stopy Mirovi Janotovi, Mišovi Balkovi, Janovi Doležalovi, Zuzke a Ľubošovi Horáčkovým a ďalším. Je bezvetrie, čo iba zvýrazňuje nádheru tohoto dňa. Pod vrcholom natiahneme pár metrov povrazu, aby sa nepovedalo, že sme ho nemali a už pokračuje sólo pre fotografov. Hore sme takmer dve hodiny. Nemáme sa kde ponáhľať, a takýchto dní nebýva veľa.
V zostupe stretávame oneskorencov, ktorý prišli až v sobotu. Silná skupina z Čadce, Braňo Štefánik s partiou z Bánoviec…

Večer pri tancujúcom kozube rozdáme účastnícke listy, trochu si zaspomíname, zahráme a zaspievame. O polnoci chata spí, veď včerajšia noc bola krátka.
Ráno nás čaká už iba balenie a zostup normálkou, alebo cez Babky, ale kto môže, tak v každom prípade cez termálne kúpalisko v Bešeňovej.

Ďakujeme týmto chatárovi Ivanovi Ogárimu a jeho kolegom Mariánovi a Dušanke, za pomoc a spoluprácu pri organizovaní nášho stretnutia.

fotogaléria k článku

Jožko Zábojník ()

 • Dúfam chlapci, že ste každú dierku 4x vykartáčovali a 4x vyfúkali :-).

 • Milanko : nie, jedna ostala upchata, lebo 13.borhak ostal v u Lulu v ULULU v Poprade. Ale dokupime a prideme,

  To all: Na chemickej malte bol návod: „4x vyfúkať, 4x vykefkovať, 4x vyfúkať".

 • Oproti popisu z 11/2012 uz su zlanaky ( a 3 postupove bh) z Ušatého s. na Medené lávky a jeden zlanak je aj v prechode z hornej na spodnu lavku. Aktualizacia popisu bude cca 11/2013.

 • Peťo, nemáš náhodou gps súradnice toho prvého zlaňáku?

  V každom prípade záslužný čin, táto ústupová línia. Palec hore a klobúk dole všetkým, čo to majú na svedomí!

 • Kossuri, suradnice nemam, cosi zameriaval Dudo. Je to pohyb mimo TZCH, takze predpoklada znalost sprievodcov, popisu etc.

  Po dokonceni prac budeme upresnovat aj popis. Takisto bude doplneny zoznam stavbarskej/nosicskej caty.
  V kazdom pripade : pytas sa na c.1 ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *