Kategória: Aktuality

Zimný kurz VHT na Považskom Inovci 16-17. 2.

Oznamujeme týmto všetkým záujemcom, že zimný kurz VHt a zdokonaľovací zimný kurz VHT na Považskom Inovci sa bude konať v dňoch: 16.2.2013 a 17.2.2013.

Kurzu sa môže zúčastniť každý záujemca z radov SVTS t.j. i nečlen. Kurz sa uskutoční na chate pod Inovcom s možnosťou stravovania a taktiež ubytovania / pre tých , ktorí neholdujú zimným bivakom/ .Príchod na chatu v sobotu 16.2.2013 max. do 9,00 hod. Z Mníchovej Lehoty po zelenej , alebo červenej značke cca 2 hod. Dá sa taktiež osobným autom až ku chate. Na chate sa uskutoční teoretická časť kurzu. V odpoľudňajších hod. odchod na lezeckú skalu , kde sa uskutoční praktická časť zimného kurzu t.j. vybudovania stanového tábora, založenie ohňa, lezenie v zimných podmienkach , štandovanie, zlaňovanie.
V nedeľu 17.2.2013 , praktická ukážka záchrany vypadnutého lezca v zimných podmienkach , lezenie a pod. Cca o 10 00 hod. ukončenie kurzu záverečným pohovorom, odovzdanie známok pre členov SVTS a autorizovanom potvrdení o absolvovaní kurzu pre nečlenov SVTS.
Výstroj:
Stan pre dvojicu, kvalitný spacák, karimatka, varič , ešus, teplé zimné oblečenie a obuv, zimné rukavice, lano pre dvojicu / kto nemá nevadí/, zlaňovacia osma / reverso/, prusík, mačky, cepín, 2 ks karabína, HMS karabína,2 ks slučky a samozrejme niečo na zohriatie. Skalu sme v letných mesiacoch nanovo preistili novým istením a osadením nových zlaňákov.
Dúfame preto, že podmienky nám budú priať a zažijeme spoločne znova pekné chvíle na horách.
Prihlášky na tel. alebo mail uvedený v texte.
Na stretnutie s Vami sa teší:
Jozef Opatovský, inštruktor SVTS: 
jozefopatovsky@centrum.sk, tel.: 0911 311 151
Luboš Weber, inštruktor SVTS: 
w.bosko@centrum.sk, tel.: 0905 608 102

Komentáre rss


Strana:  1

neboli pridané žiadna komentáre


Najnovšie pozvánky

Vysokohorská turistika

kniha Vysokohorská turistika

Ivan Bajo: Smiech na lane

kniha Vysokohorská turistika

Predpoveď počasia

smahu počasie