Zimný prechod roklinami Slovenského raja 2002

Rok 2002 to už bol štvrtý rok, keď sme zorganizovali prezeranie a prechádzanie roklín Slovenského raja. Termín prvého februárového víkendu nebol vybratý náhodne. Chceli sme umožniť aj študujúcej mládeži, aby sa mohli tohoto výletu zúčastniť. Sú vtedy totiž polročné prázdniny. Takto sme to mienili, takto sme to plánovali, ale nenadarmo sa hovorí:"Človek mieni,...". Študujúci sa pre študijné povinnosti tento rok nezúčastnili. Zato ôsmi "kantori" a ďalších sedem duší to využilo naplno.

Počasie bolo krásne slnečné, hoci nám trochu chýbal sneh. Ten sme našli len v záveroch roklín.
Našu družnú a veselú slovenskú skupinu perfektne doplnili štyria španielski lektori a Raquel z Caracasu. Počiatočná komunikácia viazla, no trvalo to len krátko. Zistili sme, že Penelope rozumie dosť dobre po slovensky, s Rosou sa dá "pogavariť" po rusky a s Carlosom "pospikovať". No a keď sme popri tom využil ruky, nohy, milý úsmev a trochu trpezlivosti, tak sme si dokonale porozumeli.

Spoločne sme prešli Tomášovským výhľadom a Sokoľou dolinou. Závojový vodopád bol najúžasnejší asi pre Rosu, ktorá druhýkrát v živote videla sneh. Večer sme si skrášlili typicky slovenskou večerou pre
všetkých. Kapustnica zo spoločných zásob zožala úspech a aj malé "uno čupíto medikamento", čiže štamperlík "domácej". Dlho do noci sme debatovali, spievali (španielsky, slovensky, rusky,...), učili sa flamengo a hrali človeče.

Každý z nás je iný, ale bolo nám spolu fajn a o rok sa určite zídeme zas. Prídte aj vy medzi nás.

Eva (vulka@host.sk)posledná modifikácia 06.01.2003 námety a pripomienky