Ako bolo na 5.ročníku jesenného stretnutia?

Po návratoch z letných zahraničných ciest uplynul upršaný september veľmi rýchlo a už sme sa schádzali na 5. ročníku jesenného stretnutia vysokohorských turistov v Zubereckej telocvični. Ani sme nepredpokladali, že sa nás, po daždivých týždňoch zíde veľa. Ale turistická duša je už raz taká, nikdy neprestane dúfať v lepšie počasie pred plánovanými akciami.

V piatkový podvečer sme na prezentácii chvíľami nestíhali, lebo aj napriek dažďu prichádzali prietelia jeden za druhým. Krásnych zvítaní bolo nespočetne, veď medzi 130 účastníkmi bolo len zopár nových tvárí. V sobotné ráno splnilo počasie sľub a hrebene hôr sa zaskveli v slnečných lúčoch. Rozišli sme sa na túry od Bobrovca po Sivý vrch, malá skupinka aj na Babiu Horu. Údolia zakrývala inverzná oblačnosť a my sme sa pod modrou oblohou kochali pohľadmi do diaľok. Sediac na Babej hore som, tak ako mnohí, putovala pohľadom po hrebeňoch a vrcholoch so spomienkami na tohtoročné cesty.

(foto Juraj Dlábik) (foto Juraj Dlábik) (foto Juraj Dlábik) (foto Juraj Dlábik)

Z túr sa podvečer do telocvične vracali usmiati a nadšení kamaráti. Večer sme sa "vrátili" niekoľko týždňov späť. Do Dolomitov a Pitztalu prostredníctvom videa a do hôr od Pamíru cez Rumunsko, Libanon do našich Tatier a ďalej na západ na svahy Matterhornu a pod severnú stenu Eigeru.
Rozhovorom, spomienkam i plánom nebolo konca do neskorej noci, či skorého rána. V nedeľu sa vytvoril hmlový závoj na hrebeňoch hôr, ale opäť sme sa rozišli za ich krásou na túry, ktoré pokračovali cestami do domovov.

Ďakujeme priateľom Marošovi, Karolovi, Jankovi, Petrovi, Jožovi, Ivanovi a Jánovi, ktorí pripravili video a diapozitívy a tiež Jožovi za mapový servis. Tešíme sa na všetkých, čo prídu do Roháčov opäť 27.-29.9.2002. Možno navaríme aj guláš.


E+E+Mv (vulka@host.sk)posledná modifikácia 06.01.2003 námety a pripomienky