Diskusia

Odpovedať Zrušiť odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Príspevky

  1. PK- ty si ho dobre schladil. Konecne si mohol postavit zaklady horskej chaty v Tatrach. Za 50000 by si mal betonovy spodok a mozno aj povolenie na stavbu. Alebo len povolenie na stavbu?

  2. Peter Kalensky-to este neviem.Citam teraz knihu-vladimir Prochadzka-zaklady horolezectvi.A este nejaje ro?enky-" horolezectvo- 97,96".Takze neviem,kto tam zahynul,bolo ich tam viac,ci?

  3. pre 1860 <br> <br> Prijmi priatelsku a dobre mienenu radu. Ak chces spoznat Tatry, neries otazku ako sa stat vodcom, cvicitelom, alebo instruktorom, ale ako sa stat horolezcom. Tato cesta je ovela priamejsia a mozno aj lacnejsia. Zacni tym ze si najdes spolahliveho partaka. <br> Cau, JS

  4. Ad Ferinko 1853 et. al.: ak si kliknes vlavo na taky modry obdialnicok s bielymi pismenkami Metodika, mozes si precitat, co je cvicitel a instruktor. Ak si kliknes na Fotogaleriu, tak s trochou stastia najdes na niektorych vetrovkach/ruxakoch zlty odznak Instruktor SVTS. Zimne kurzy Zakladov VHT zacinaju tot o chvilu v januari – Hoblik Ta caka, tam uvidis instruktorov v 4D verzii 🙂

  5. Aj ja som zo Ziliny,lenze hacik je v tom ze mam 17 rokov.Chodim aj na K2 a tak.Uz som sa zahlasil aj do svts,a tak.Aj do Tj sokola som zacal chodit,a tak.Aj nieco,tak sa ozvi na mail,alebo na cislo 0911 016 626

  6. a ked nemam 21rokov a 200 000sk nenosim ldn tak pri sebe?Ale ked tam chcem ist sam,ale nechcem vyfasovat pokutu?Znalosti mam,aj ked alpy som videl len na obrazku,hm?Tatry mam pochodene,ale len <br> Znackovane cesty,okrem Lad.stitu,tam sme sli potichu…Kondicku mam dobru…A co je to ten cvicitel a instruktor?

  7. for 1851 Ferinko <br> <br> Ak sa chces stat horskym vodcom UIAGM (predpokladam ze tym &quot;vodcom&quot; si myslel tento pojem), musis sa prihlasit do kurzu horskych vodcov a uspesne ho absolvovat. Myslim ze najlepsie bude ak sa pozries na webovu stranku <a href="http://www.nahvsr.sk/kurz-uiagm&quot; TARGET="_blank">http://www.nahvsr.sk/kurz-uiagm</a&gt; kde dostanes najpresnejsie informacie. <br> V skratke sa vsak da povedat ze musis mat aspon 21 rokov, byt bezuhonny, zit na uzemi SR. Dalej by si mal mat skusenosti s lezenim na skalkach aj v horach, v zime aj v lete, co dolozis zoznamom vystupov za posledne 3 roky ktore si absolvoval (50 ciest v stupni 6+ az 7 na skalkach. Letne vystupy v Tatrach a Alpach: 10 v stupni 4, 10 v stupni 5, 5 v stupni 6. Zimne vystupy v Tatrach: 10 v stupni 3-4, 5 v stupni 4-5, 2 v stupni 5 a viac, 10 roznych ladopadov v obtiaznosti 4-5 WI a 15 skialpovych tur v roznych pohoriach) <br> Prijimacky pozostavaju z kondicneho testu na nejaky tatransky vrchol v casovom limite, lyzovanie v neupravenom terene pred kamerou, lezenie na skale (6+,7) na prvom konci, lezenie vo vibramach (5) na prvom konci lana). <br> Cele ta to bude stat asi 200 000 Sk, kurzy budu trvat 2 roky doma aj v zahranici. Treti rok budes chodit pod priamym a nepriamym dohladom HV. <br> <br> Ak vsetko dobre dopadne a ty uspejes v zaverecnych skuskach, potom mozes chodit na Satan, Lomnicak, Gerlach a spol, a naviac na ne mozes brat ludi za peniaze. <br> <br> Prihlasku najdes na adrese <br> <a href="http://www.nahvsr.sk/download/docs/prihlaska.pdf&quot; TARGET="_blank">http://www.nahvsr.sk/download/docs/prihlas…</a>

  8. for Vlado 1845 <br> <br> Neviem naco je taketo skatulkovanie do kategorii, ale ak sa pytas, asi to ma dovod. <br> Dufam ze nekecam, ale mam pocit ze za VHT sa tusim povazuje tura, ktorej technicka obtiaznost nepresahuje II UIAA a podstatna cast trasy sa nachadza nad urovnou 1500 mnm. <br> Tym padom napriklad hreben Velkej a Malej Fatry, Nizkych a Zapadnych Tatier je VHT. Vystup na Sip by zmysle predoslej definicie nemal byt VHT kvoli tomu ze vyska je mensia ako 1500, hoc na Sip vedu aj celkom narocne cesty skalami. Rovnako tak pre technicky nelahke cesty v roklinach Slov. raja. <br> <br> Cize podla mna je medzi VHT turistom a turistom rozdiel len vo vyske kopca.

  9. Ahojte, peniaze za storna (=ubytko a polpenziu) budeme vracat (ev. ciastocne – podla hodiny a dna storna ).Pre vysvetlenie – ak je uz vecera na stole, tazko sa stornuje. Ak by ste peniaze chceli nechat u PREVYKU na ?alsiu akciu: zimny kurz Zakladov VHT 25.-27.1.08, Letny kurz – maj, junove stretko 20.-22.6.08, napiste nam to mailom. Ak nam nepride mail, posleme na ucet do konca mesiaca. Nemusite vypisovat ziadosti o peniaze, nechajte nas prosim oddychnut, spocitat straty a nalezy a pod. :-)) <br> Ospravedlnujem sa, ze som si vyrobil z diskusie &quot;organizacny blog&quot; PREVYKu. dakujem

  10. FOTKY – PROSBA: ahojte, ak mate zopar dobrych fotiek z jesenneho stretka na Brnci a chcete sa s dalsimi podelit o zazitky, poslite ich prosim webmasterovi. Ak ich poslete v nejakej slusnej velkosti a s textom kto, kde, kedy preco, naco, zaco, s kym, s cim, bude to bomba. Jura Dlabika by ste potesili aj nejakou literarnou reportazou (jedna z letneho stretka je tu na svts.sk, druha na http://www.nihos.sk/aktual13.php) do stvrtrocnika Vysoke hory. VDAKA pk

  11. for Noro 1838 <br> <br> Ahoj. <br> Mozem ti poradit online Kroutila. Nie je to sice najnovsia verzia, ale najdes ho na <a href="http://pepperoni.fm.pl/zbooy/gory/biblio/index.html?srch=Kroutil&quot; TARGET="_blank">http://pepperoni.fm.pl/zbooy/gory/biblio/i…</a> <br> <br> Pokial ide o Puskasa, tak online verzia pokial viem este nejestvuje, ale niekto si dal robotu a oscanoval ho. Ak si schopny sa u mna zastavit tak by som ti ho niekde vykutral. <br> <br> Neviem na co toho sprievodcu chces, ale ak na turistiku, tak skus sa pozriet aj sem <br> <a href="http://www.sprievodca.ta3.szm.sk&quot; TARGET="_blank">www.sprievodca.ta3.szm.sk</a> <br> Je to taky moj (zatial neoficialny) pokus, ktory sa este len rozrasta. Casom mozno dosiahne seriozne rozmery ale musim si najst trochu volna… <br> AHOJ, JS

  12. este jedna poznamka k 1822 <br> Nakolko Felicia nepatri k autam rodu roztahovcich a uz sme dvaja, spolu s dvomi velkymi batohmi, do partie by prichadzal tak akurat jeden cloviecik 🙂

  13. Inak vazeni a mili, nevie mi niekto povedat, poradit, pomoct, kde by sa dalo zaparkovat auto, ak by som sa predsa len rozhodol ist na Brncazraz na styroch kolesach? Ak by sa chcel niekto pridat, tak kludne, ale z BA cestujem do Levic a len potom bude moja cesta pokracovat stvorkolesovo…

  14. Ahojte Blavaci a &quot;Blavaci&quot;, dal som dokopy vase mailove adresy – je vas bydliskom z BA dost, neviem, kolki sa navzajom poznate. Ak chcete, mozete sa dat dokopy a vyplati sa vam auto. <br> Na web davam oznam aj pre tych, ktori pojdu z BA, aj ked ju nemaju ako trvale bydlisko takze by sa im auto tiez vyplatilo. <br> Takze qeci : kto ma k dispozicii auto – nech napise, kto sa chce odviezt, tak ako dole napisal Jano F., nech tiez uda nejake suradnice v case a priestore, parkovanie pri hoteli Hutnik a pod. sa vam pri plnom aute vyplati. Stastnu cestu, ahojte, pk

  15. Predam 12 hrote macky Austri Alpin, 5 krat pouzite, v zadu <br> rychloupinanie,na predu kosik ,vhodne na Vht,mix,lad,skialp… povod. cena <br> 2800 sk , teraz 1800 sk. <br> tel. 0910 673 047

  16. Zdravim.Chcem sa zaregistrovat,no akosi na mna dlabete.Prihlasku som vipisal,odoslal.Mali ste mi poslat cislo, aby som mohol poslat peniaze na vas ucet.No cislo som nedostal. Kde je problem??

  17. Ahojte,reagujem na clanok J.Krchnaveho o horach Korziky a Sardinie.Mozem napisat ako clen tejto zahranicnej cesty ze ozaj si kazdy mohol prist na svoje.Uz niekolko sezon kazdy rok len tazko vyberam z ponuky zahranicnych ciest Trencianskeho vysokohorskeho turistickeho klubu.Kto si mysli,ze za malo penazi nemozno nahliadnut do krasnych hor Europy,Afriky,Azie….tak tot tu je tahak:www.kvts.szm.sk

  18. Ahojte, ospravedlnujem sa, vyzera to tu ako one man chat, ale prihlasky mi furt chodia neuplne, takze: <br> 1. miesta na ubytko este su <br> 2. Posielajte prosim kompletne udaje, usetrite si/mne/chatarke robotu s vypisovanim <br> 3. Hromadne prihlasky (3 a viac ludi) mi prosim posielajte v Exceli, formular mozem poslat <br> <br> Vdaka pk

  19. Prepac Peto,ale nechapem preco stale zastavas situaciu ktoru si nevidel a nezazil.Dufam ze ostatni ucastnici sa tiez vyjadria.Uspech nepovazujem dostat sa nikam za kazdu cenu,ale zachovat si ludsku tvar.

  20. Spoznala som tu novych ludi,tesim sa ked sa s nimi stretnem:Katka,Pato,Miro,Aska,Karkulka-vysla somnou este raz na Razdelnaju…. <br> Dakujem za prijemnu spolocnost Robovi a Vilovi za ich rozumne spravanie,ktore podrzalo na hladine moje dlhorocne heslo:HORY SU O LUDOCH!!!!!! <br> Lubica Kormanakova Zarnovica

  21. Este nieco na Jozkovu adresu.Velmi ma prekvapil jeho egocentrizmus,myslela som si ze nieco take v horach nema sancu,ale vsetci to toleruju.Chodim dost po horach ,ale s jednoduchymi ludmi,nebola som zvyknuta na taketo sposoby spravania,tak ma to prekvapilo.Nie je to ziadny utok,len fakt,ktory som necakala,hoci sa o nom hovori.

  22. -na nikoho neber ohlad,kamarata nechaj ked mu ju zle <br> -ked ma partak sneznu slepotu,tak sa rob akoby nic a chod si po svojom <br> -nepomahaj znast stany,hoci v nich spis <br> neunavuj sa pomahanim ostatnym,pozeraj len na seba………………..

  23. Velmi si oboch vazim a doverujem im,pozname sa vela rokov a je to fajn ked si mame na co zaspominat a naplanovat nieco nove.Mrzi ma ze obaja nevysli,hoci mali 2 pokusy,raz do 6500 a potom do6900.Velmi som im to priala,ale skusenosti hovoria inac.V takychto horach som bola prvy krat,ale mozem poradit tym,co tam pojdu ako sa dostat na sedemtisicovku:

  24. Neviem preco su hrdinovia len ti,co stoja na vrchole?Preco nemaju trochu uznania aj ti,ktori si vazia ludske zdravie,moralne hodnoty,kamaratov a obycajno-obycajne veci co patria do hor:pitie caju spolocne,jedenie z jedneho esusu a vzajomne prezivanie radosti z malickosti,lebo v radostiach malych veci nachadza srdce svoje rano.

  25. PO prichode do c1 sa prebral zivotu a o par dni uz siel hore.Robo a Vilo prisli o 2 dni,par sil a cas,ktori uz niektori vyuzivali aklimatizaciou v c3.Robo bol aj trochu nastvany,lebo v c2 len co si postavil stan,Jozko ho poprosil,aby ho zlozil,lebo sa prave rozhodol,ze ide do c3.Individualna zmena programu,prisposobujuca sa dosiahnutiu vrcholu za kazdu cenu.

  26. Robo a Vilo dali bokom svoje plany,zbalili si batohy,zobrali aj Mirove veci a zacali schadzat.Sla som s nimi ,lebo mi nebolo tiez najlepsie.Kto sa v horach vyzna,tak uzna,ze sam zist z 5400do 4300 s tackajucou chodzou a batohom cez celkom fajn trhliny,kde sa isti, je uplny hazard.Miro bol naviazany medzi oboma,sprvu sa tackal.Sem-tam aj spadol,ale klesanim sa to lepsilo.

  27. Budem pisat asi na pokracovanie,lebo sa mi sem vsetko nezmesti.Bola som v c2 ked bolo Mirovi zle a mal nestabilnu chodzu.Jozko mal v hlave len vrchol a tak poradil Mirovi aby zostupil ked bude horsie a vydal sa do c3.Tak ostal Miro v stane s dobrou radou.Blizilo sa k veceru a lekar striktne nariadil zostup.Neviem ci prehanam,ale bolo to nutne.

  28. Prisiel cas ked som otvorila tutu stranku,lebo som bola odcestovana.Bolo to aj dobre,ze som ju necitala hned,aby som do riadkov nevniesla vela emocii z expedicie.Pisem preto,lebo mi neda len tak sediet s myslienkou v hlave,ze to cita vela ludi a robi si nazor na expediciu a ludi na nej.Ani som len netusila ze na tejto ceste do hor sa vyplni do pismena heslo,ktore som uviedla do svojho profilu:HORY SU O LUDOCH!!

  29. Vazena prava ruka sefa svts, pan Kamensky, znelo to inteligentne :-), ale preco sa asi Jozefa a Jana nikto okrem teba a synatora nezastal. Asi nemaju internet, alebo…?

  30. To Peto Kalensky (1772) <br> No ved presne o rovnakych veciach hovorime, len ja som to hadam napisal dost nonsalantne. Miro (1764), o ktoreho v celej tejto veci ide, napisal ze ho nikdo na snehu v smrtelnom krci nenechal. Tym padom akekolvek dalsie polemizovanie na tuto temu na verejnej diskusii nevidim ako opodstatnene. <br> JS

  31. Kto je MK? Odhali svoju identitu? Ospravedlni sa? Prehovoria dalsi svedkovia? <br> Dej mi pripada maximalne nepravdepodobny, ale dalsie diely tejto telenovely budem v napati sledovat a predovsetkym dufam v happyend. <br> JS

  32. MK – Asi len vo verejnych diskusiach sa prejavia naozajstne charaktery. Niekto sa do diskusie dostane sportovo a cestne (podpise sa) a niekto sa prejavy(i) ako totalna kurva, ktora ide do diskusie cez mrtvoly a aj vlastneho partaka … <br> <br> Gratulujem MK hrdinom k prispevku v diskusii su to fakt &quot;charakterny(i)&quot; borci na krorych sa &quot;da&quot; spolahnut <br> <br> MK – tvoj prispevok je ako sadza, ked nepopali aspon pospini

  33. MK – Asi len vo verejnych diskusiach sa prejavia naozajstne charaktery. Niekto sa do diskusie dostane sportovo a cestne (podpise sa) a niekto sa prejavy(i) ako totalna kurva, ktora ide do diskusie cez mrtvoly a aj vlastneho partaka … <br> <br> Gratulujem MK hrdinom k prispevku v diskusii su to fakt &quot;charakterny(i)&quot; borci na krorych sa &quot;da&quot; spolahnut <br> <br> MK – tvoj prispevok je ako sadza, ked nepopali aspon pospini

  34. Takze je to 100% pravda, ale trochu treba upresnit detaily.To bolo tak: neslo o partaka, ale o supera. Neslo o Pamir ale o Tatry. Jozko ho nenechal lezat v snehu, ale zdvihol ho spod stola, kde dotycny unaveny/porazeny super lezal v rozliatom pive. (Zapijali sa vysledky v behu do vrchu). Nastalo sa to raz, ale opakovane. Je zaroven pravda, ze mi zabranil vylizat zbytok piva z podlahy a okrem toho odmietol objednat dalsie pivo so slovami, &quot;Uz mas dost!&quot;

  35. Asi len na horach sa prejavia naozajstne charaktery. Niekto sa hore dostane sportovo a cestne a niekto sa prejavy ako totalna kurva, ktora ide na vrchol cez mrtvoly a aj vlastneho partaka s vyskovou chorobou necha lezat v snehu (vsak mu niekto mozno pomoze), lebo on a vrchol je dolezitejsi ako cudzi zivot. <br> Gratulujem tym dvom SVTS hrdinom k vrcholu su to fakt &quot;charakterny&quot; borci na krorych sa &quot;da&quot; spolahnut

  36. V Biskeku uz je signal takze prisla SMS. Lucia bola 2x na Piku Razdelnaja (6200m). O ostatnych zatial neviem. Jozko s janom tam asi chodili kazdy den na rozcvicku pred ranajkami, ako ich poznam…:-)) Teraz ked uz maju tu najhorsiu cast cesty za sebou (Osh-Biskek), tak len lenosia. Cakame na spravy od ostatnych 🙂

  37. Nedela 11.15 – tel.hovor. volal oco (J.Zabojnik) ze v piatok okolo 13.40 USPESNE ZDOLALI vrchol Pik Lenina (spolu s Dolezalom, za velmi zlych poveternostnych podmienok) <br> oco je teraz v C1, Dolezal este v C2 a chysta sa dolu. Gratulujeme.(bol to kratky hovor plny ozvien toto su vsekty info co mam.)

  38. Dnes doma u Dolezalovcov na Orave drzime vynimocne vsetkych 100 prstov/z toho 20 palcov/ Pre ocina: David na Rozsutci, Anezka sa snad konesne vrati z jaskyn v Macoche pri Brne, Martinka ide v noci na Poloniny a ostatni musime pracovat a snad zajtra na Rohace… <br> Tak vela sil a stastia na vrchol a hlavne sa dako hrejte, vrchol bude vzdy, len aby ste boli aj vy… <br> Snad az tam doletelo stado straznych anjelov, ktorych Vam posielame…

  39. Hladame este dvoch dobrych turistov do partie na turisticku akciu – Prechod pohoria Rila s vystupom na Musalu (3dni), vystup na Vichren (pohorie Pirin)2 dni a vystup na Olymp. To vsetko od 3. do 13. augusta vratane cesty. Odchod z Lucenca 3.8. vecer. <br> Cena 6.500,- Sk obsahuje autobus a poistenie cestovne a zasah HS. <br> Ubytovanie a strava na vlastnu past. Je to zajazd pre ludi, ktori radi idu do neprebadanych koncin bez zabezpeceneho servisu.

  40. for Otep <br> <br> Kultova knizka sa vola BEZPECNOST A RIZIKO NA SKALE, SNEHU A LEDU. Autorom je Pit SCHUBERT (bezpecnostna sekcia DAV). Cesku verziu vydali: Freytag&amp;berndt Praha a KLETR Plzen. ISBN 80-85 822-27 X. <br> Keby si nevedel zohnat, ozvi sa (kontakt najdes v Metodika/Instruktori), prefotime. Ale myslim ze je este stale k dostaniu v knihkupectvach. <br> Pre kazdeho kto by mal zaujem vniknut do tajomstiev bezpecnosti este dodam, ze tato knizka nie je celkom idealna ako prva v poradi. Tou by mala byt nejaka ucebnica, ktora nauci spravne postupy (ako viazat uzly, zriadovat istenia, pouzivat rozne pomocky). Toto je skor akasi nadstavba, v ktorej su velmi realisticky opisane chyby ktorych sa moze clovek dopustit a ake to moze mat nasledky. Plne pochopit ju moze az ten kto vie ako sa veci robia spravne. <br> <br> JS

  41. Ahojte, ako sa vola knizka, ktorej sa slengovo hovori &quot;1000 sposobov ako sa v horach zabit&quot; a kto je autorom? Dik za info. <br> BTW: diky vsetkym instruktorom aj zucastnenym na hoblokurze, ako vzdy, bolo fantasticky.

  42. Vidim ze ta dost zobralo, ze som si dovolil napadnut tvoje mudre veticky, ktorymi krmis ludi nielen okolo seba. Prestan poucovat a hrat sa na mudreho.Ale ja nie som ten ktoremu mozes rozkazovat co ma a co nema robit. Snazis sa zaujat za kazdu cenu a ked ti na to nikto nic nepovie, tak si myslis ze to ludi bavi. Tak si zi dalej vo &quot;svojom&quot; svete. Nebudem uz na teba reagovat. Cau

  43. Ahoj Treko, chces jedny topanky na zimu aj feraty, alebo jedny na zimu a druhe na feraty ? Alebo to ma byt zima + zimne feraty ? S Pinnaclami su moji kamosi spokojni, akurat sa mi na letne feratry zdaju pritazke/tvrde/drahe

  44. 1660 Neviem co sa vobec montujes do toho &quot;Gerlachu&quot;, ostatny vsetci vedia o co sa jedna.Je to jeho vec ci chce ist na Gerlach alebo sa tulat po rovine, je to kazdeho osobna vec, tak sa don nemontuj. A tie tvoje zazitky z Nepalu rozpravaj detom na dobru noc, alebo podobnym mudrcom ako ty. cau

  45. Noro, ak chcete zazit Janka alebo ineho instruktora v 3D verzii, dojdite na kurz – v Aktualitach su na vyber 3 terminy( maj/jun). Za pivo Ti to uz dakto vysvetli.