Ako bolo na letnom kurze VHT na Kamenných vrátach.

Covid nám a hlavne niektorým účastníkom zmenil plány . Niektorí / cca 10 / zostali doma v karanténe a niektorí  pre istotu taktiež .

Tí , ktorí sa kurzu zúčastnili  / celkovo 14 /  sa zhodli  na tom ,  že  bolo všetko super. I polnočná parádna búrka bola podľa niektorých účastníkov kurzu veľmi poučná . Niektorým zatieklo do stanov a  jednomu dokonca odniesol prudký víchor i kompletný bivak . Všetko trvalo len cca 1 hod. Do rána sa pri ohníku a pahrebe  všetko vysušilo a  tak sa mohlo podľa plánu ďalej  pokračovať vo výcviku.

 

Vďaka  za aktívny prístup všetkým účastníkom letného kurzu a taktiež inštruktorom , ktorí sa mohli vzhľadom na aktuálnu situáciu letného kurzu zúčastniť.

Jozef Opatovský

2 komentáre

 • Romana Štefanišinová

  Jožko ďakujem opäť za super víkend. Opäť sme sa naučili niečo nové, niečo si pripomenuli ale hlavne sa zišla skvelá partia. Lezenie, večerný oheň a aj nočná búrka boli super. A vďaka tej nočnej búrke sme si mohli skúsiť nadobudnutú teóriu v praxi a počítať si čas, za koľko k nám búrka príde. Preverila našu odvahu aj vybavenie, ktoré používame na túry. Myslím, že každá taká situácia nás len lepšie pripraví na búrku v horách. Ale keďže sme si povedali veľa užitočného o plánovaní túry aj správnom načasovaní verím, že búrkam v kopcoch sa budeme vedieť vyhnúť. Ešte raz ďakujeme a dúfam, že sa čoskoro stretneme na ďalšom kurze.
  Barborka & Romana

 • Ahojte.
  Aj ja sa chcem pridať k poďakovaniu za výborne zorganizovaný a odborne vedený kurz.
  Ako napísala Romanka,veľa sme sa naučili ,výborná atmosféra a super partia.
  Dúfam,že sa nám podarí stretnúť na ďalších kurzoch.
  Jožko vďaka….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *