1. tatranský letný kurz VhT a XXII. letné tatranské stretnutie SVTS 25.-28.6. 2020

Hlava XXII. ako vyšitá, bolo nás trinásť. Pandémia za dverami.

Trinásť inštruktoriek a inštruktorov a k tomu ešte 45 výletníčok a výletníkov. Z toho 14 kurzisti a q.s. inštruktorov začalo už vo štvrtok, lebo pandémia nabúrala jarné termíny kurzov Základov VhT. A ešte aj 6 svištiat v rozmedzí 3-19 mesiacov sa Betke prihlásilo na výlet. Polovica inštruktoriek tehotná.

Vo  štvrtok naráno sme si v trojici vybehli od hotela okolo Dračieho plesa pod Vysokú, aby sme si overili, či ozaj je v doline toľko snehu, ako sa zdá od chodníka. Bolo. Mačky, čakan a fixné laná na firnové polia sme vytiahli spod postelí, skontrolovali a nachystali na túry. Iba Tupá a Klin sa obišli „nasucho“. Vo štvrtok napoludnie začal kurz Základov VhT, v piatok pribudol l nácvik úniku pred búrkou. Marek si vybehol ako rannú rozcvičku v maratónkach na Rysy a potom sa prezul do (zimných) vibrám. Veľmi sa mu hodili, keď sme okoloidúcemu paraglajdistovi vyťahovali padák z potoka. Nemuseli sme kaziť srandu potápačom, mali by peknú pátračku v Popradskom plese. Na druhej strane, pohľad na vylievanie vody z Marekových vibrám tiež stál za to.

RNDr. Búrkovič (Meteo News, s.r.o.) nám naprogramoval priemerne 6 prehánok za deň, takže sme boli celkom radi, že aspoň sobota vyšla lepšie, ako najlepšia z prognóz. Asi preto, aby kurzisti mali bonus ku kurzu. Dali sme Klin, Končistú, Popradský ľadový štít, Rumanov štít, Voliu vežu, Vysokú, Tupú, Žabiu vežu. Poniektoré na druhý pokus, Patria ostala na pomonzúnové časy. Podrobný popis nechávam na výletníčky a výletníkov.

Ďakujeme inštruktorom:

„dvojkám“ = Bajo, Betka šéfka, Dudo, Janko, Marek.

„jednotkám“ = Ivan, Jano, Lukáš, Ľuboš, Martin, Paľo, Stanka. Milankovi sa nepodarilo zorganizovať fototermín, takže máme pre vás pár skupinoviek od výletníkov.

peter(bodka)kalensky(kysláryba)džímejlkom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *