Letný základný a zdokonaľovací VhT kurz s VKT, Kamenné vráta (19.5. – 20.5.2018)

from to
Aktuality Kluby Pozvánky a Novinky VKT
Letný kurz základov VHT a zdokonaľovací kurz VHT s  Vysokohorským klubom Trenčínna „Kamenných vrátach“ /19.5.2018 – 20.5.2018/

Oznamujeme týmto všetkým záujemcom , že v dňoch 19. 5. 2018  a 20. 5. 2017 sa bude konať na „Kamenných vrátach „ letný kurz VHT a zdokonaľovací kurz VHT. Lezecké steny „Kamenné vráta“ sa nachádzajú v ľahko dostupnej krásnej lokalite neďaleko kúpeľného mesta Trenčianske Teplice a obci Omšenie. Na lezeckej stene „Kamenné vráta“ je spolu vyistených 62 výstupových ciest od tých jednoduchých určených pre začiatočníkov a výcvik až po tie náročné pre kvalitných lezcov. Kurzu sa môžu zúčastniť tak členovia SVTS, ako ja nečlenovia SVTS t.j. všetci , ktorí majú záujem zdokonaliť si svoje vedomosti a poznanie o pôsobení na horách .Člen SVTS obdrží známku o absolvovaní kurzu a nečlen obdrží „Osvedčenie o absolvovaní letného kurzu“ s potvrdením.

Bližšie informácie:

Príchod na námestie pred reštauráciu s pizzeriou v obci Omšenie v sobotu 19.5.2018 max. do 9,00 hod. Pri veľkom parkovisku je i zastávka autobusov. Možnosť dopravy i autobusom s odchodom  z Trenčína o 8,00 hod.

Teoretická časť kurzu sa bude konať v priestoroch miestnej pizzerii. V odpoludňajších hod.  odchod na lezecké steny Kamenné vráta cca ½ hod. , kde sa bude konať praktická časť kurzu / zlaňovanie, lezenie na skale obtiažnosti 2-3 stupňa UIAA, praktické ukážky záchrany vypadnutého lezca zo steny  a pod. V nedeľu 21.5.2017 pokračovanie praktickej časti kurzu.

Ukončenie kurzu v nedeľu cca do 16,00 hod.

Výstroj:

Stan pre dvojicu, karimatka, spacák, vhodná obuv , lezečky/alebo vhodné tenisky/ na lezenie  v skale, prilba, sedací a hrudný úväz, slučka na spájanie úväzov  cca 1,8 m dlhá, HMS karabína , 2 ks zaisťovacia karabína, zlaňovacia osma  alebo reverso, 2 ks prusík, šité slučky v dĺžke 60 cm a  80 cm, lano pre skupinu/ dvojicu/ kto nemá nevadí, stravu na dva dni. Je možnosť využiť i ponuku rôznych druhov pizze a iných minutiek v miestnej pizzerii.

Poplatky za kurz:  člen SVTS: 10 €,  nečlen 20 €. Platba v hotovosti priamo na kurze. Každý člen SVTS si  prinesie svoj členský preukaz.

Priamo na kurze možnosť zakúpenia knižnej publikácie „Vysokohorská turistika“. Uvedenú publikáciu vydal  SVTS  pre svojich členov, ale i pre širokú verejnosť ako materiál, ktorý slúži pre teoretické a praktické vzdelávanie na horách .

Zaslanie záväzných prihlášok v termíne do 10.5.2017  na .

Bližšie informácie budú každému záujemcovi zaslané mailom, alebo osobne.

Na stretnutie s Vami sa tešia:

Jozef Opatovský, inštruktor VHT, tel.:  0911 311 151, 

Luboš Weber inštruktor VHT, tel. :0905 608  102,

Richard Medzihradský, inštruktor VHT

Tomáš Sanitra, inštruktor VHT

 

 

One comment

  • Tomáš Sanitra

    Ak bude pekné počasie, vyrazíme tam už v piatok po práci. Plán je podobne ako minulý rok prespať pod širákom, ráno schovať batohy a zbehnúť do dediny na teoretickú časť. Ak sa chce niekto pridať, kľudne napíšte na FB Tomáš Bico Sanitra.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *