Jesenné stretnutie milovníkov hôr v Roháčoch – Zuberci

Tých 20 rokov činnosti SVTS ubehlo veľmi rýchlo, aspoň mne. V čase vzniku bolo veľkým prínosom, že SVTS od prvých dní  svojou cieľavedomou činnosťou  umožňoval členom získať potrebné vedomosti a zručnosti pre pohyb vo vysokých horách. Uskutočnilo sa veľa kurzov aj ďalších akcií, na ktorých sa dotvárali vzťahy, formovali  sa partneri na ktorých sa možno vo vysokých horách spoľahnúť. A nielen v horách, ale aj mimo nich.

Dovoľte mi, aby som práve tu poďakovala všetkým priateľom,  členom Ústredia, ale aj ostatným kamarátom, za pomoc a podporu v dobe, keď sa z hôr, nevrátil náš otec Laco Tóth. Nezostali sme sami ani dnes. Vďaka kamaráti!.

Stromy v Roháčskej doline dorástli do dospelého veku, stromy na svahoch zničila smršť, alebo lykožrút. Na Jesenných stretnutiach v Zuberci sme tieto zmeny pozorovali. Na niektorých chodníkoch sa otvorili nové pohľady, padnuté stromy odhalili nepoznané. Teší nás, že sme organizovaním stretnutí trochu prispeli k bohatej činnosti SVTS.

Aká bude budúcnosť SVTS to ukáže čas. Činnosť počas dvadsiatich rokov je dobrým odrazovým mostíkom na cesty do  vysokých hôr, na cesty za krásou prírody, za poznaním nových teritórií, ľudských vzťahov a v  neposlednej miere aj samého seba.

 

Prajem si, aby sa SVTS darilo vo vychovávaní nasledovníkov  aspoň tak, ako našej rodine. Ja dnes odovzdávam pomyselnú štafetu mojim vnukom, aby ju niesli po hrebeňoch hôr. Prajem im, aj vám ostatným veľa šťastia v horách a šťastné návraty domov.

   Eva Tóthová

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *