Na Jána na Malú Fatru!

from to
Aktuality Kluby Pozvánky a Novinky ŽIVYK

37-krát do jedinečného fascinujúceho prostredia holí a brál.

Trasa: celý hrebeň Lúčanskej a Krivánskej Malej Fatry z Kľaku na Veľký Rozsutec
Otvorenie: v sobotu 24. 6. na parkovisku vo Fačkovskom sedle o 6:30 Odporúčam spoj zo žilinskej autobusovej stanice o 5:30 – Fačkovské sedlo 6:20 (spoj Žilina – Prievidza nástupište č. 2, žiaľ náš tradičný spoj posunuli na skorší odchod).

Trasa:

  1. deň sobota – z Fačkovského sedla na Kľak a ďalej hrebeňom Lúčanskej Malej Fatry. Skalky, Hnilická Kýčera…, na Hornú lúku, kde máme dohodnutý nocľah a večeru v Urbárskej chate.
    2. deň nedeľa: z Hornej lúky po hrebeni cez Martinské hole do Strečna (možnosť nákupu v potravinách s nedeľným predajom). Vstupujeme do Krivánskej časti Malej Fatry –Národného parku. Nachate pod Suchým prenocujeme.
    3. deň pondelok: má 2 varianty. Suchý, Kriváne Snilovské sedlo, spoločná trasa. Ďalej sa rozhodneme podľa počasia a zostavy účastníkov. Dokončíme prechod hrebeňa, alebo z neho zostúpime a prespíme na chate (buď pod Chlebom alebo na Grúni), potom prechod dokončíme ďalší deň.

Účastníci by mali mať niečo nachodené, prechod má svoju náročnosť. Pre nocľahy v chatách je dobré mať spacák a prezuvky, kto si pribalí karimatku, môže spať pod hviezdami. Účastnícky poplatok nevyberám, treba iba rátať s režijnými nákladmi za nocľahy, resp. stravu na chatách.
Prihlasovať sa netreba, nevyžadujem členstvo v turistickej organizácii stačí prísť na otvorenie prechodu vo Fačkovskom sedle.  Ak ste ale pevne rozhodnutí že prídete, napíšte mi, dám vedieť na hornú Lúku koľko nás príde.

Na záver pripomeniem, že je dobré zvážiť pripoistenie v horách.
Teším sa na stretnutie!

Juraj Dlábik, organizátor prechodu

Ak niečo nie je jasné, alebo potrebujete doplňujúce informácie, pýtajte sa  .

Pre vzdialenejších účastníkov, ktorí majú problém pricestovať ráno na autobus do Žiliny dávam do pozornosti 2 možnosti nocľahu: v Žiline turistická ubytovňa cca 1 km od železničnej a autobusovej stanice, vo Fačkovskom sedle, cca 100 m od miesta otvorenia prechodu.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *