Prechod hrebeňom Nízkych Tatier

15. ročník prechodu hrebeňom Nízkych Tatier máme úspešne za sebou. Napriek zlým prognózam počasia sme v zostave šiestich nadšencov v sobotu 6. mája vyrazili pred 8. hodinou z Donovalov. Počasie nám prialo celé dopoludnie, čiže sme sa mohli bez prekážok kochať krásou, kam len oko dovidelo. Po príchode na Veľkú Chochuľu začalo pršať a s malými prestávkami to vydržalo až po Ďurkovú. Po príchode do útulne Pod Chabencom nás potešilo zistenie, že sme už očakávaní ďalšími účastníkmi tohto tradičného prechodu a to oravskou dvojčlennou skupinou v zoskupení Janka a Jeník, ktorí začínali o hodinu skôr a na chatu dorazili o tri hodiny pred nami. Okrem nich nás čakalo aj stretnutie s dvojicou z Liptovského Mikuláša. Večer prebehol v dobrej nálade a v priateľských rozhovoroch, v ktorých nechýbali spomienky na predchádzajúce ročníky prechodu Nízkymi Tatrami.
Nedeľa začala pochmúrnym zamračeným počasím, tentoraz sa meteorológovia trochu vo svojich výpočtoch zmýlili, keďže sľubovaný dážď, ktorý mal prísť okolo obeda, sa spustil už na Chabenci a sprevádzal nás až po Chopok. Napriek nepremokavým častiam oblečenia sme dorazili na Kamennú chatu kompletne premočení. Ďalej na Štefánikovú chatu pokračovali len Jožko, Ľudka a Marián a prechod ukončili podľa plánu v pondelok na Čertovici. Jeník s Jankou stihli autobus na Čertovici ešte v nedeľu poobede.
Celkový počet zúčastnených dosiahol 10 (z toho iba piati členovia SVTS !?)
Vzhľadom na stále menší záujem našich členov o takýto typ turistiky,  bol 15. ročník aj posledným. Ďakujem všetkým zúčastneným za neopakovateľnú atmosféru každého jedného  prechodu hrebeňom Nízkych Tatier a verím, že sa stretneme na potulkách po našich  kopcoch.

Ďalšie návrhy aj ponuky spolupráce pri organizovaní turistických akcií v našich horách sú vítané.

Atmosféru prechodu priblíži pár obrázkov zo soboty a nedele.

Jano Krchnavý

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *